~**~InNoCeNt LoVe~**~
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


**Un forum pentru toti iubitorii anime.Aici veti gasi informatii despre anime-urile voastre preferate, distractie si multi prieteni**
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ce manga ati citit?

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Andreiutza
Newbie
Newbie
Andreiutza


Numarul mesajelor : 14
Varsta : 30
Localizare : Zero's bed.
Data de inscriere : 02/08/2008

Ce manga ati citit? Empty
MesajSubiect: Ce manga ati citit?   Ce manga ati citit? Icon_minitimeSam Aug 02, 2008 8:00 pm

Am vaga impresia ca acest post va fi un post-zilla.. oare de ce? ^^'
Am citit foarte multe manga'uri, dintre care o mare parte one'shot'uri xD
Ordinea in care le scriu nu conteaza, ci sunt asa cum imi vin in minte. Toate cele despre care voi scrie sunt -terminate-.

Kare First Love [57 chapters]
Un manga superb, o grafica excelenta si un story-line destul de bun. Povestea este despre Karino Karin, o fata sensibila si aparent uratica, purtand ochelari. Intalnirea cu Aoi Kiriya ii va schimba modul de gandire si de viata, devenind foarte nesigura. O recomand tuturor,este pe departe preferata mea <3

Marmalade Boy [39 chapters]
Nu, nu.. baiatul nu este de marmelada >_> [insa e foarte dragut oricum xD]. Povestea este una dintre cele mai complicatzoase, nu ati intelege nici daca v'as explica. Trebuie sa cititi sa vedeti cum e, pentru ca este si comica ^^ Tot ce pot sa spun este ca e ca un fel de octogon amoros, (da, stiu, lulz XD] si ca s'ar putea sa si plangeti. Dar asta depinde ^^' Merita in orice caz x3

Mucha Kucha Daisuki [21 chapters]
Va vine sa radeti de la titlu? Da, si mie mi'a venit la inceput. Insa story'line'ul este foarte complex si in nici un caz de ras >_> Foarte frumoasa, merita timpul si lacrimile [si depresia ;_;].

Minto na Bokura [30 chapters]
De la aceeasi autoare ca si Marmalade Boy. Deci, se stie deja! Am ras la manga asta atat de mult incat cred ca imi voi aminti toata viata de ea @__@. Pe scurt este vorba de doi gemeni, Noel si Maria. Pentru a fi in aceeasi scoala ca si Maria, Noel se deghizeaza in fata. Si de atunci apar peripetiile si, ofk, problemele de dragoste.

Ultra Maniac [25 chapters]
O manga destul de draguta. Nina, carevine de pe o alta planeta si poate face vraji, se imprieteneste cu o fata si ii povesteste tot. Cele doi devin foarte apropiate si "infrunta" impreuna greutatile de care se ivesc.

Datte Suki Nan Damon [10 chapters]
Un plot ciudat despre o fata indragostita de un baiat care era interesat de o fata numai daca aceasta avea prieten. Strange complex, nuh? Oricum, totul ebine cand se termina cu bine.. xD *happy sigh*

Atashi wa Bambi [11 chapters]
Hotarata sa isi gaseasca un prieten in primul an de liceu, o fata se indragosteste, insa prietenul lui cel mai bun si fosta prietena ii obstacoleaza fericirea. Sfarsitul e ciudatos o.o;;

Absolute Boyfriend .Zettai Kareshi. [33 chapters]
OMG cat de funneh a fost x__x Merita citita, moartea este garantata totusi XD Riikko [parca asa o chema ._.] comanda un "prieten" pe un site, si se trezeste acasa cu un baiat robot. Cum sa il "aprinda"? Cum sa il fereasca de vecinul ei prieten din copilarie? Oh no. xD

Saboten no Himitsu [17 chapters]
Grr, for the first I've seen such a dumb guy! Mi se pare un motiv destul de bun pentru a nu putea fi cu el >_> E genul care nu vede ceva pana nu il loveste in fata [si poate nici atunci -_-'']. Sau poate nu?..

Aishiteruze Baby [33 chapters]
Foarte asemanatoare cu anime'ul, insa mai frumoasa dupa parerea mea. Exista o parte mai importanta [legata de Kokoro] si in plus relatia dintre Kippei si Kokoro este mai profunda ^^ Ca sa nu mai vorbim de cat de cuuuute era si verisoara lui <33

Lovesick [8 chapters]
Pfft, grafica este foarte draguta <3 Protagonista este si ea foarte sensibila, cu un ocean de sentimente profunde si de neinteles fata de tanarul sau tata vitreg. El aparent nu observa si nu simte nimic pentru ea, dar oare e chiar asa..?

Beast Master [7 chapters]
Cum ar fi sa te indragostesti de o "bestie"? O bestie aparent, deoarece defapt este jucaus si afectuos ca un catelus <3

Ai hime - ai to himegoto [13 chapters]
Aceasta manga mi'a placut extrem de mult, iar grafica la inceput mi s'a parut ciudata. Insa s'a dovedit a fi foarte frumoasa. Merita citita ^^

Akuma na Eros [17 chapters]
Din greseala o fata il invoca pe Akuma [aka Satana xD] iar el ii promite ca ii va indeplini dorinta in schimbul.. virginitatii ei XD A fost draguta manga x3

Charisma Doll [10 chapters]
Ahh, cat mi'a placut. Ea este o cantareata, Sala. Nimeni nu stie insa daca este fata sau baiat. El, este cantaret in trupa rivala. Va fi dragoste la prima vedere, insa cu obstacole >_>

School Mermaid [3 chapters]
Prima manga "horror" pe care am citit'o. Doua fete afla ca noaptea in piscina scolii vor iesi sirene daca vor spune un anumit farmec. Trebuie sa captureze una cu initiala numelui baiatului de care le place, pentru a putea fi cu el. Insa, nu totul e asa simplu pe cum pare..

GYO [19 chapters]
Vreti parerea mea? Nu o cititi decat daca vreti sa vomitati si sa aveti cosmaruri. Grafica este impresionanta din punct de vedere al detaliilor, insa foarte dezgustatoare. Mda, e horror >_>.

Bloody Kiss [6 chapters]
O fata ajunge in casa mostenita de la bunica ei, siva gasi acolo doi vampiri lasati de ea [de bunica xD] sa locuiasca acolo. Destul de draguta ^^

You're my Girfriend [4 chapters]
Am crapat de ras!! Ea: crescuta de fratii ei, este -prea- baietoasa si spune totul de dos, desi nu vrea. El: crescut de surorile lui, etse -prea- feminin si de aceea considerat gay xD Ce se poate alege de ei doi? =))

Shinigami Lovers [12 chapters]
Grafica uber cute <3 Dupa ce moarte accidental, o fata va fi legata de niste lanturi numite Thartanos Lovers de un Shinigami.

Love Monster [82 chapters]
Cea mai lunga manga pe care am terminat'o @__@. Grafica este destul de buna si la fel si povestea, insa pe la sfarsit devine plicticoasa si previzibila. Probabil mangaka ramasese in pana de idei ^^'

Love ha na Kankei [4 chapters]
A fost scurta, insa mi'a placut mult ^^ Parintii unei fete ii aranjeaza casatoria si pentru a o face sa se indragosteasca de sot o pune sa locuiasca cu el, for a trial period ^^'

Si cum a devenit cam boring, o sa le scriu doar numele si numarul de capitole la urmatoarele.. 5000000000 de manga'uri XD

As the Death God Dictates [8]; Peter Pan Syndrome [10]; I-O-N [6]; Akuma de Sorou .The Devil does exist. [42]; 7th Period is a secret [3]; WANTED [3]; SOLD OUT! [6]; Shounen x Cinderella [2]; Scandal Nante Iwasenai [1]; S no Yuiitsu! M no Zettai [5]; Romantic Beauty [1]; Rain Kiss [1]; PxP [3]; Masshiro Valentine [1]; Mamotte Agemasu [3]; Love Lesson.com [1]; Koori no Kissu de Toroketai [3]; Koibana [6]; Jun'ai Koza Kemono Suyou [1]; Diamond Damato [1]; Dekiai Paradox [3]; Dare ni mo ienai! [2]; Nine Puzzle [7]; After School [1]; 1/3 no Kareshi [1]; Minami no Jewel [3]; For us who begin to love [1]; Dangerous Love Triangle .Pink no Ideshi. [1]; Manga Mitaina Koi Shitai .Fall in love like comic. [6]; Monochrome World [1]; Kiss x Miss [1]; Four Reasons to fall in love with him [2]; Maria [6]; Butterfly Night [1]; Chouchou Kurabe [1]; Real Kiss [1]; Nemuri Hime no 100man kai no Kiss [1]; Ookami Nanka Kowakunai [3]; Red Lips Trap [1]; Super Prince [1]; Koi suru Piano [3]; After School Wedding [2]; Bijin Dorobou [1]; Binetsu Snow [1]; Honey Boy [1]; Chocolate Temptation [1]; Crybaby Betty [1]; Iya x Shite [4]; Netsu-Ai Shinsen [1]; Doting Love Strip [3]; 17 Sai Hajimete no H [7]; A Fairytale for you [3]; Amai Jouji [1]; Amai Yokubou [1]; Anata no Omocha [1]; Anata ni Tsunagaretai [4]; Atashi no Mannaka [1]; Baby it's you [1]; Baby Pink KISS [4]; Forbidden Wedding [3]; Kiss in the Blue [23]; Kimi Shika Iranai [10]; Sensei wa Boku no mono [1]; Kai Chiyou Omakase [1]; Naishiono X-Mas [1]; Okosama Brat [1]; Sora Sora [5]; Kissu de mezame Sasete [1]; 7 Kiss [1]; 37° Kiss [1]; Kiss me Baby [2]; Code Geass dj - Drawning [1]; [17-sai Natsu- Seifuku no Jouji [1]; Ah!Itoshi no Caramel Boy [1]; Blooming Love [1]; Beautiful Boy [1]; Angel Love Song [1]; Awayuki no Namida [1]; BlackxBlack [1]; Saikyou Venus [1]; 16 Sai Kissu [1]; Body Talk [1]; Boy Don Quixote [1]; By Hero [1]; Kiss to the Shooting Star [1]; Sweet 16 [1]; Overly Sentimental [1]; Cherry Love [3]; The Witch's Sweetheart [1]; Victory or Defeat, Unbeaten Love [1]; Harumachi Platform [1]; Jitterbug [1]; My Love [1]; Love Graduation-Our three years [1]; The Poisonous Flower - Doku no Hana [1]; Baby Love [1]; BET!! [1]; Chocolate cake made with Shooting Stars [1]; Crescendo [1]; Gokuaku Drop [1]; Jippu Jippu Byuun [1]; Moral Hazard [1]; Sen no Kiss ni Nurete [6]; Caramel Milk Tea [4]; Ai no Kotoba [1]; Suki Doki [1]; Love Love - Kaporin no Yuuwaku Kiss 1 [5]; Taranta Ranta [12]; Shining Stars [1]; When you look like an Angel [6]; Scoundrel Scandalous Honey [5]; Welcome to the World of the Picture Book [1]; It's not like that, Darling [14]; Kimi no Kachi [5]; JunAi Koza Kemono [1]; Dramatic Love Album [1]; Haru wa Sakura [1]; Miss Prince [3]; Full moon wo Sagashite [30]; Koe ni Naru [1]; Koi Gokoro Gekokujou [1]; Gatsu no Yume [1]; Red Umbrella, White Umbrella [1]; Sono Saki no Sweet [1]; Triangle [1]; Tropical ni Koiiro [1]; Tsuki Iro Secret [1]; Wagamama na kuchibiru [1]; White Snow Pop [1]; Yellow Pop [1]; Yuki Doke no Netsuon [1]; 38°C [1]; Kaichou Meiro [1]; Heaven in Jail [1]; Winter's Aquarius [1]; Chupa [1]; Cherish [3]; Cruel Fairytales [1]; Elevator that takes you into darkness [1]; Cocona [1]; Daisy [1]; Confessions under a clear sky [1]; Devil's ex Boyfriend [1]; Covered in Cinders [1]; Hidari te [1]; Gleam [1]; HONEY [1]; Heart no present [1]; Tomodachi Kara Yoshiku [1]; Millenium Snow [9]; Sore wa, nigai, chocolate. [1]; XXX Kiss Mark [1]; In a dangerous spot [1]; Secret Affair []; Kiss Kara Hajimeyou [1]; Watashi no oujisama [1]; Love Love Shock [5].

Oh my God. .___.
Sus In jos
http://e-shuushuu.net/
Spinzuratoarea Demonilor
Newbie
Newbie
Spinzuratoarea Demonilor


Numarul mesajelor : 15
Varsta : 30
Localizare : Lumea Demonilor
Data de inscriere : 20/07/2008

Ce manga ati citit? Empty
MesajSubiect: Re: Ce manga ati citit?   Ce manga ati citit? Icon_minitimeVin Aug 15, 2008 2:24 pm

Manga nu am citit dar vreau foarte mult!MA interezeaza dar doresc in limba romana ci nu in english

off:Maiculita in cit timp lea-i citit?Eu puteam sa mor limga ele!
Sus In jos
Mayumi
Newbie
Newbie
Mayumi


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 30
Localizare : In Raiul Plictiselii...Sau In Camera Mea
Data de inscriere : 20/07/2008

Ce manga ati citit? Empty
MesajSubiect: Re: Ce manga ati citit?   Ce manga ati citit? Icon_minitimeSam Aug 23, 2008 3:23 pm

Spinzuratoarea Demonilor a scris:
MA interezeaza dar doresc in limba romana ci nu in english

http://www.mangazup.com/

Eu am citit putine, mai mult oneshot-uri...dar cred ca va dau link-ul de la MAL... >.<
Click :3
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce manga ati citit? Empty
MesajSubiect: Re: Ce manga ati citit?   Ce manga ati citit? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce manga ati citit?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~**~InNoCeNt LoVe~**~ :: ^*^Anime & Manga^*^ :: **General Manga**-
Mergi direct la: